Wolicie psy czy koty?

Ja osobiście przepadam za tymi pierwszymi. Jednak przy tej sesji zdecydowaliśmy się z Angeliką na użycie akcentu związanego z kotem.

Zdjęcia powstały w zaciszu mojego mieszkania. Jako główne źródło naszego światła użyłem lampy studyjnej wystawionej na balkon. Nie był na nią założony żaden modyfikator nie licząc czaszy potocznie zwanej “garnkiem”. Aby nie mieć ostrych cieni jako dyfuzora użyłem starych koronkowych firanek zakupionych kiedyś w ciuchu. Stanowiły one również tło na którym robiliśmy zdjęcia.

Na pierwszej części sesji chciałem uzyskać efekt gdzie na zdjęciu będziemy widzieli tylko kształt ciała modelki bez wyraźnych szczegółów. Lampę ustawiłem w prostej linii za modelką. Chciałem aby tło było mocno oświetlone a modelka pozostawała w głębokim cieniu. Niestety w przypadku białego pomieszczenia światło odbijało się od każdej ze ścian mocno oświetlając Angelikę. Efekt okazał się trudniejszy do uzyskania niż się na początku spodziewałem. Postały jednak dwa zdjęcia z których jestem bardzo szczęśliwy.

Mając jeszcze kilka niewykorzystanych materiałów postanowiliśmy trochę się nimi pobawić. Ustawiłem lampę tak aby modelka była oświetlana teraz delikatnie z boku. Jako rekwizyt wykorzystaliśmy również stare krzesło które pamięta chyba jeszcze czasy mojego dzieciństwa. Angelika zarzuciła na siebie ciekną firankę tworząc swojego rodzaju welon.

Ostatnią część zdjęć chciałem uchwycić zmysłowość kobiety. Światło cały czas było ustawione bokiem i rozproszone koronkowym materiałem. Na ostatnich dwóch ujęciach widać jak miejscami przebija się mocniejszy promień i ostrzej zarysowuje ciało modelki. Tutaj również były użyte materiały ale bardziej w formie akcesorium przesłaniającego Angeliki. Tworzy to obraz pełen niedopowiedzeń który porusza wyobraźnie.

Wszystkie zdjęcia podczas tej sesji wykonałem Nikonem D5000 z podpiętym do niego obiektywem Sigmy 17-50.