Każda kobieta jest piękna i wyjątkowa. Mnie zawsze w zdjęciach fascynuje ich zmysłowość. Pokazanie tego co jest ulotne. Przelotnego spojrzenia rzuconego w obiektyw. Przedstawienia modelki za pomocą światła i cienia. Co raz częściej decyduję się w takich zdjęciach tylko na czerń i biel.

Sesję z Angeliką wykonaliśmy na początku marca. Cała odbyła się w małym domowym studio. Zdjęcia powstały Nikonem D5000 a oświetlane były lampą reporterską z softboxem. Wspomagałem się również od czasu do czasu srebrną blendą.

Do pierwszego zdjęcia wykorzystaliśmy fotel. Osobiście wolał bym aby był w ciemnym kolorze ale trzeba pracować z tym co aktualnie jest na miejscu. Angelikę oświetlałem z prawej strony. Przy tym kadrze drugi plan aż się prosi o zagospodarowanie. Niestety nie jestem osobą która trzyma w domu dużo zieleni.

Drugim ustawieniem były zdjęcia na szarym ręcznie malowanym tle. Do dyspozycji mieliśmy dwie główne stylizacje. Pierwsza zawierała koronkowy stanik oraz niebieską jeansową koszulę. Druga czarą skórzaną kurtę, czarną bieliznę oraz jeansowe szorty. Moim zdaniem kolor niebieski wygląda najlepiej na czarno białych zdjęciach.

Przy trzecim ustawieniu postanowiłem trochę poeksperymentować ze światłem. Kiedyś udało mi się kupić stare żaluzje. Dają one bardzo fajny efekt rzuconych pasków cienia na modelce. Tutaj chciałem użyć mocnego skondensowanego światła dlatego użyłem gołej lampy błyskowej bez żadnego modyfikatorwa a po przeciwnej stronie ustawiłem blendę. Uzyskałem dzięki temu bardzo mocny kontrast na zdjęciach. Bardzo mi się podoba efekt jaki daje światło przesłonięte różnymi kształtami.

Bardzo lubię zdjęcia na których można trochę poeksperymentować i pobawić się światłem. Zapraszam przed swój aparat do wspólnej zabawy z fotografią.