Zdjęcia fashion w uliczkach Starego Miasta

Z Beatą spotkałem się na Lubelskim deptaku. Plan mieliśmy prosty. Przejść się ulicami starego miasta i poszukać ciekawych miejsc gdzie będziemy mogli wykonać kilka zdjęć w przygotowanych przez nią stylizacjach. Było ciepłe wrześniowe popołudnie. Do wykonania tych zdjęć zabrałem ze sobą pełnoklatkowy aparat Nikona oraz dwa stałoogniskowe obiektywy.

Pierwsze fajne miejsce znaleźliśmy na rynku. Było to jedno z wejść do restauracji która mieściła się w kamienicy. Modelka stanowiła ładny kontrast pozując na tle ciemnej wnęki drzwi.

Przechodząc przez ulicę Rybną zobaczyliśmy piękne wnętrze restauracji Małe Indie. Od razu zafascynowało mnie światło bijące z okna przy którym znajdowały się stoliki. Właściciele chętnie zgodzili się na wykonanie kilku fotografii w ich wnętrzach. Połączenie zimnego niebieskiego światła z zewnątrz oraz ciepłego światła bijącego z lokalu stworzyło magiczny klimat.

Na tej samej ulicy przy której znajduje się restauracja postanowiliśmy wykonać kolejne zdjęcia w drugiej stylizacji. Ponownie do tego celu posłużyły nam schodki i wnęka z drzwiami. Tutaj było nam odrobinę trudniej ze względu na poruszających się ludzi i przejeżdżające od czasu do czasu samochody. Musieliśmy cierpliwie czekać na okazję do wykonania zdjęcia.

Ostatnią część sesji wykonaliśmy na ulicy Królewskiej. Od dłuższego czasu chodziło za mną aby wykorzystać metalową poręcz i widok  ze skarpy na krużganki w kamienicy. Przy dwóch ostatnich zdjęciach podczas retuszu zacząłem bawić się odrobinę z kolorem. Dlatego pomimo tego, że te cztery zdjęcia wykonane są w tym samym miejscu i czasie tak bardzo różnią się od siebie.

Bardzo ciepło wspominam tę współpracę. Już niedługo przyjdzie wiosna i znów będzie można wyjść na ciekawy plener fotograficzny

modelka Beata Czekalska

mua Kasia Lis MakeUp

hair Wiktoria Kowalik HairStylist